Kuo mes gydomės (2). Vaisiai

Vaisiai pas mane - daugiausiai obuoliai. Obuolių yra didžiulė įvairovė, ir su jais galima gydyti beveik visas ligas. Reikia tik susirasti tinkamą. Vieni obuoliai yra nuo laukinių obelų, kiti - mano sodintų, dar kiti - pirkti turguje ar parduotuvėje. Čia irgi turiu davęs specialius pavadinimus, kad atskirti vieną nuo kito. Būna, perki vieną obels veislę, užauga visai kita. Būna, kad tos pačios veislės obuoliai skiriasi. Savo augintų obelų vaisiai yra vertingesni už pirktus.

Abrikosas (iš parduotuvės). Šlapimo pūslė. Jeigu kas nors ne taip su šl. pūsle, pirmiausiai griebkit abrikosą. Dar tinka, kai aukso trūksta. Čia jau su širdim susiję. Dažnai naudojam.
Kriaušė (laukinė). St. žarna. Vienas svarbiausių mūsų vaistų. Jeigu bėga nosis, džiovinta laukinė kriaušė dažnai sustabdo tą bėgimą. Kriaušė auga kaime prie upelio. Duoda šiek tiek vaisių rugsėjo pradžioje kas antrus metus. Viską uoliai susirenku ir sudžiovinu. Primenu, kad nosis labiausiai susijusi su plaučių/st. žarnos sistema. Kriaušės taip pat būna įvairios. Ne kiekviena laukinė kriaušė turės išvardintas savybes. Kai laukines kriaušes pabaigiam, tada nusiperku Conference kriaušių. Panašios savybės.
Obelis (antaninė). Inkstai. Jeigu nėra energijos, valgyk antaninius obuolius.
Obelis (Bogatyr). Hormoninė sistema. Vertinga veislė. Nesupainiosi. Labai dažnai naudojam.
Obelis (Geneva early). Kartais naudoju. Dar neatsirinkau, nuo ko.
Obelis (iš turgaus). Vienu metu dažnai naudojau. Šiemet dar nereikėjo.
Obelis (kalno). Plaučiai. Gausiausiai deranti mano skurdžioje žemėje obelis. Taip pavadinau, nes yra arčiausiai aukščiausios kalvos. Šiemet labai dažnai naudoju.
Obelis (Ligol). Kepenys. Kartais naudoju.
Obelis (prie rentinio). Pirkau saldinę, o užaugo rūgštinė. Dar tiksliai nežinau, ką reguliuoja. Spėju, kad plaučius. Dažnokai naudoju.
Obelis (Redkroft). Šią žiemą nenaudojau.
Obelis (Rojaus). Atrodo, kad inkstus reguliuoja. Šiemet dažnai naudoju. Pagrindinis kamienas nudžiūvo, bet ataugs ūgliai. Gal užteksiu iki naujo derliaus. Ir kas nuostabiausia - netoliese pati išdygo nauja rojaus obelis. Iš lapų spalvos sprendžiu.
Obelis (saldaininė). Kepenys. Taip turguje vadino, kad pirkėjus priviliotų. Svarbūs obuoliai.
Obelis (skrandžiui). Skrandis. Pernai dažnai naudojau, šiemet ne.
Obelis (Summer red). Blužnis. Labai svarbūs obuoliai. Obelis pernai nudžiūvo, bet dar spėjau šakelę įskiepyti į laukinę obelį. Lauksiu dabar penkis metus.
Obelis (Tavelnauding). Blužnis. Abejoju, ar tokia veislė. Bandžiau atspėti pagal vaizdą, skonį. Kartais naudojam.
Obelis (vanadis-chromas). St. žarna. Vienas svarbiausių vaistų st. žarnai. Arba plaučiams, nes plaučiai yra pagrindinė sistemą, o st. žarna - pavaldi plaučiams.
Obelis (varis-cinkas). Gal inkstai. Primiršau. Šiemet beveik nenaudojama. Praeityje naudojau intensyviai.
Obelis (vyšninė). Hormoninė sistema. Dažnai naudojam.
Obelis laukinė. Inkstai. Pagrindinis inkstų vaistas. Gausiausiai deranti laukinė obelis. Prieš tris metus tiek prisipjausčiau, valgiau, dalinau, ir dar dabar tebeturiu. Savybės panašios į antaninės obels. Labai aukšta. Užaugusi lygiai su juodalksniais ir ievomis. O kai žydi, tai visa žemė būna balta nuo žiedų.
Obelis laukinė (iš miško). Prieš du metus parsinešiau iš miško obuolių. Dėdavau į valgius. Nežinau nuo ko. Dažnokai naudojam.
Obelis laukinė (iš Palangos). St. žarna. Prisirinkau pievoje šalia Palangos. Savybės panašios į geltonos slyvos. Naudosim, kai suvalgysim slyvas.
Obelis laukinė (prie komposto). Plaučiai/st. žarna. Labai svarbus vaistas. Obuoliukai maži, švieži nevalgomi. Derlius būna skurdus. Susirenku viską, ką randu.
Obelis laukinė (prie lepšių). Pernai davė pirmus tris obuolius. Šią žiemą zuikis nugriaužė kamieną. Teks laukti, kol vėl ataugs iš atžalų. Taip pavadinau, nes netoliese lepšiai dygsta, kuriuos irgi susirenku. Bet apie grybus vėliau.
Slyva (geltona). St. žarna. Iš kaimynės parsinešiau. Svarbu. Greitai pabaigsim.
Slyva (iš parduotuvės). St. žarna. Gal dar inkstai.
Slyva kaukazinė. Plaučiai. Vaistas nuo vėžio, nes valo plaučius. Tada plaučiai gali paimti deguonį geriau. Labai svarbu tiems, kam vėžys.
Svarainis. Kepenys. Vienas svarbiausių kepenų vaistų. Dažnai naudojam. Be svarainių savo vaistinėlės neįsivaizduoju.

Kulinarijoje naudojam razinas gausiai. Dar datules. Kartais nusiperkam džiovintų ananasų, figų, papajų.

Patiko (2)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Kuo mes gydomės (2). Vaisiai”

  1.   Lim rašo:

    Kaip šių metų derlius ar daug laukiniu kriaušių?aš praeitais metais naudojau ….

  2.   kaukas24 rašo:

    Šiais metais buvo. Sudžiovinau, bet beveik dar nenaudojau. Laukiu, kol pasibaigs panašių savybių džiovinti kultūrinės kriaušės vaisiai, kurie yra saldesni, skanesni.

Rašyk komentarą