Mastopatija

Su mastopatija susidūriau bent keletą kartų. Vienu atveju, stipriai pagyvenusiai moteriai buvo gydytas krūties vėžys. Daryta operacija ir kitos, kaip priklauso, taikytos priemonės. Kai susitikome, tas vėžys buvo atsinaujinęs, gydytojai vėl kažką aptiko, ir reikėjo eiti tikrintis po dvejų savaičių. Daviau jai “katės nagų” (Uncaria tomentosa). Kai nuėjo tikrintis po dvejų savaičių, nieko neberado. Tada dar nežinojau, kad “katės nagai” gydo ne tik vėžį, bet ir mastopatiją. Gavosi tarsi dvejų zuikių nušovimas vienu šūviu. Ta moteris, sulaukusi garbingo amžiaus, palaidojusi visus savo brolius ir seseris, sėkmingai gyvena toliau ir valgo česnakus, kad vėžiu daugiau nesirgtų.

Kita moteris ilgai man nesakė, kad krūtys skauda. Kai užsiminė, daviau “katės nagų”. Nebeskaudėjo po to.

Dar kita neseniai buvo užėjusi. Vaikšto tirtis. Diagnozavo ikivėžinę būseną, atrodo. Žiūriu dictamon‘as iš Kretos tinka. Pavaišinau arbata. Atsigėrė, matau “katės nagų” poreikis žymiai sumažėjęs. Reiškia dictamon’u irgi galima gydyti mastopatiją.

Taip išėjo šį kartą, kad paminėtos gydymo priemonės yra nelietuviškos. ”Katės nagai” iš Pietų Amerikos, dictamon’as iš Kretos. Įprastai, daugiausiai naudoju lietuviškas priemones arba randu lietuviškus analogus. Šiuo atveju, matyt didelio poreikio ieškoti lietuviškų analogų nebuvo. Su laiku atsiras. Dar, vienas daktaras siūlė mastopatiją gydyti lecitinu. Soja irgi nelabai lietuviškas augalas.

Žvilgtelėjau, kokie yra profesionalų atsiliepimai apie mastopatiją. Vienas iš siūlomų gydymo būdų yra - gydytis geriamaisiais kontraceptikais. Arba pasakyta, kad vienas iš rizikos veiksnių - moteris nevartoja geriamųjų kontraceptikų. Nežinau ką ir bepasakyti. Argi tai gali būti vadinama gydymu?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą